Lodówka z zamrażarką – trzy rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Zanim nowa lodówka z zamrażarką pojawi się w Twojej kuchni, koniecznie sprawdź, co warto wiedzieć o tym urządzeniu! Może jest coś, co Cię zaskoczy, a jednocześnie pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji podczas zakupów?

Lodówka z zamrażarką No Frost bez zbędnego szronu

Czy wiesz, że uciążliwe pozbywanie się szronu z komory urządzenia może odejść w niepamięć? Wystarczy, że postawisz na urządzenie, które korzysta z technologii No Frost. Marka Samsung zaprojektowała lodówki, w których utrzymywany jest odpowiedni poziom wilgotności. Co jeszcze warto wiedzieć o lodówkach korzystających z tego rozwiązania?

Koniec z uciążliwym odmrażaniem! System cyrkulacji powietrza ze stałą kontrolą poziomu wilgotności w komorach i odprowadzaniem wilgotnego powietrza sprawia, że lodówka działa tak, jak powinna i to bez zbędnej utraty energii czy efektywności*. Dodatkowo wariant No Frost to lodówka z szufladami przeznaczonymi do przechowywania warzyw i owoców. Dzięki Fresh Zone zachowasz ich lepszą świeżość!

Lodówka kolorowa to naprawdę dobry wybór!

Lodówka czarna, biała czy srebrna? Każdy z tych wariantów jest bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem, ale dlaczego nie postawić na nietypowy akcent kolorystyczny w Twojej kuchni? Zamiast klasycznej,  zabudowanej lodówki z zamrażarką możesz wybrać taką, która przyciąga spojrzenie swoim nietypowym kolorem! Jeżeli poszukujesz barwnych modeli o ciekawym designie, koniecznie poznaj bliżej ofertę marki Samsung!

Kolorowe lodówki z łatwością możesz wpasować w urządzane wnętrze. Poznaj dostępne modele i zadecyduj, który z nich odpowiada Twoim potrzebom. Chociaż wygląd to nie wszystko, to nie ma wątpliwości co do tego, że piękna, designerska lodówka na pewno doczeka się wielu pochwał!

Lodówka z zamrażarką może być energooszczędna

W dzisiejszych czasach niemało uwagi poświęcamy ekologii i związanym z nią zagadnieniom. Czy jednak lodówka z zamrażarką może być energooszczędna? Kiedyś urządzenia tego rodzaju zużywały niezwykle dużo energii elektrycznej. Dlatego marka Samsung od lat pracowała nad rozwiązaniami, które miały zniwelować ten problem.

Co się zmieniło? Dzisiaj warto poznać bliżej lodówki korzystające z trybu AI Energy Mode. Jego włączenie sprawia, że zoptymalizowana zostaje praca urządzenia. Dzięki temu jest w stanie zużywać do 15%** mniej energii. Wspomniana optymalizacja bazuje na poznanych wzorcach i nawykach użytkownika. Analizowane są takie dane jak: częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz powtarzalność cyklu rozmrażania.

Ale tryb AI Energy Mode to nie wszystko, co może zaoferować Ci marka Samsung. Postaw na urządzenie, które kompatybilne jest z aplikacją SmartThings***. W sytuacji, gdy drzwi lodówki pozostaną otwarte, dostaniesz odpowiednie powiadomienie na swój smartfon, telewizor czy smartwatch. To także jeden ze sposobów na efektywne oszczędzanie energii!

* Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

**Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.

*** Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.