Smarthome w Twojej kuchni – jak wybrać lodówkę z Wi-Fi?

Smarthome to dla wielu osób ułatwienie codziennego życia. Nowoczesne systemy i sprzęty, którymi możesz sterować za pomocą telefonu znacząco wpływają na poprawę wygody i jakości życia. Również kuchnia jest takim miejscem, do którego możemy wprowadzić nowoczesne technologie, czego przykładem jest smart lodówka. Jak ją wybrać?

Smarthome – wygoda i oszczędności

Wygoda to dla wielu osób główny powód, dla którego decydują się na zakup inteligentnych urządzeń. W końcu każdy chciałby wygodnie poleżeć na kanapie w czasie, gdy jakieś urządzenia wykonają pracę za niego. I choć w przypadku zmywarek czy piekarników tak jest nawet bez opcji smart, to sprzęty inteligentne dają nam jeszcze więcej możliwości – zdalne włączanie i wyłączanie, monitorowanie pracy urządzenia na telefonie w czasie rzeczywistym czy automatyczny wybór trybu pracy na podstawie wcześniejszych wyborów.

Smarthome wielu osobom kojarzy się też z oszczędnościami. Nowoczesne sprzęty nie tylko mają wysokie klasy energetyczne, ale też wyposażone są w specjalne tryby, które mogą optymalizować pracę urządzenia w taki sposób, by zużywało jeszcze mniej energii.

Smart lodówka – jak wybrać?

Oczywiście na początek warto przemyśleć tak istotne kwestie, jak pojemność lodówki oraz niezbędne funkcje i technologie. Jeśli często gotujesz i zdarza Ci się robić zakupy na zapas, warto, by lodówka miała pojemną zamrażarkę i wszelkie technologie, które przedłużają świeżość jedzenia, np. No Frost czy All-Around Cooling. Ta ostatnia technologia sprawia, że jedzenie jest równomiernie chłodzone.

Jeśli Twoim wyborem jest lodówka z Wi-Fi, zastanów się przede wszystkim, jakie możliwości daje dzięki połączeniu z aplikacją w smartfonie. Wiele modeli umożliwia sterowanie wszystkimi ustawieniami lodówki z poziomu telefonu – począwszy od zmiany temperatury, a skończywszy na włączaniu i wyłączaniu dodatkowych programów, jak np. szybkie chłodzenie czy mrożenie. Ta ostatnia opcja jest przydatna szczególnie wtedy, gdy spodziewasz się gości, a jesteś jeszcze w pracy. Wówczas za pomocą telefonu przyspieszysz chłodzenie napojów czy mrożenie lodów.

Warto też sprawdzić, czy smart lodówka ma dodatkowe tryby, które umożliwią Ci oszczędzanie energii. Przykładowo model Grand+ marki Samsung posiada tryb AI Energy, który możesz włączyć za pomocą aplikacji SmartThings*. Po jego uruchomieniu nie tylko sprawdzisz tygodniowe czy miesięczne zużycie energii, ale też zoptymalizujesz zużycie tak, by oszczędzić nawet do 15%** energii w skali miesiąca.

Lodówka smart Samsung – dodatkowe funkcje

Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia mogą zaoferować Ci jeszcze więcej funkcji i możliwości. Taka jest np. lodówka smart Samsung, a konkretnie model Family Hub. Jest to tzw. lodówka multimedialna z dużym wyświetlaczem, pozwalającym na wyświetlanie filmów, przeglądanie internetu czy zapisywanie notatek. Można powiedzieć, że to multimedialne centrum dowodzenia w Twojej kuchni, za pomocą którego przekażesz rodzinie zadania do wykonania, znajdziesz przepisy na pyszne dania czy nawet sprawdzisz zawartość lodówki bez jej otwierania. Ta ostatnia funkcja będzie szczególnie przydatna na zakupach. Wracając z pracy do domu możesz sprawdzić, czego brakuje w lodówce dzięki zamontowanym w niej kamerom View Inside***.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Usługa jest dostępna tylko, jeśli pozostałe urządzenia są również połączone z aplikacją. Dostępność i funkcje mogą się różnić w zależności od kraju.

***Specyfikacja obiektywów kamer wg modelu: RF9000 oferują 3 obiektywy szerokokątne.