Porównanie różnych typów wycieraczek obiektowych: która jest dla Ciebie?

Obecnie praktycznie każdy budynek jest wyposażony w odpowiedni system wycieraczek. W obiekcie spełniają one bardzo ważną funkcje, ponieważ zabezpieczają jego strefy wewnętrzne przed zniszczeniem i nadmiernym zanieczyszczeniem. Wycieraczki tego typu zatrzymują zabrudzenia, które trafiają do budynku na podeszwach obuwia. Zależnie od konstrukcji, tego rodzaju element wyposażenia może efektywnie chronić przed wodą, pyłami, błotem, śniegiem czy innymi zanieczyszczeniami. Na właściwości i funkcje wycieraczek obiektowych w znacznym stopniu wpływa zastosowany materiał.

Trwałe wycieraczki stalowe

Do największych zalet wycieraczek stalowych należy ich wysoka trwałość, dzięki której mogą być używane w wielu obiektach. W tego typu konstrukcjach wykorzystuje się specjalne płaskowniki na całej powierzchni, a także kraty poddane cynkowaniu ogniowemu. Budowa tego typu podnosi wytrzymałość, a zarazem sprzyja skutecznemu zeskrobywaniu zabrudzeń. Wycieraczki stalowe mają odpowiednio dobraną gęstość oczek, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa oraz umożliwia eksploatację w ciężkich i wysokich butach. Trwała konstrukcja gwarantuje też bezproblemowe przejeżdżanie po powierzchni wózkami dziecięcymi czy inwalidzkimi. W wycieraczkach stalowych mogą być stosowane dodatkowe usprawnienia, włącznie z elementami poślizgowymi czy wkładami czyszczącymi. Konstrukcje tego typu są zarazem bardzo neutralne i estetyczne.

Praktyczne wycieraczki gumowe

Wycieraczki gumowe z powodzeniem sprawdzają się w różnych obiektach, ze szczególnym wskazaniem na te o znacznym natężeniu ruchu pieszego. Konstrukcja tego typu bez trudu znosi nawet bardzo intensywne użytkowanie, gwarantując przy tym skuteczne zbieranie dużych zabrudzeń. Wycieraczki gumowe można stosowań zarówno w strefach zewnętrznych, jak i wewnętrznych budynku. Tworzywa sztuczne użyte do ich produkcji z powodzeniem znoszą trudne warunki otoczenia, w tym duże obciążenia mechaniczne czy niekorzystne czynniki atmosferyczne. Struktura takich wycieraczek może być bardzo zróżnicowana. Modele ażurowe sprawdzają się doskonale w obiektach o znacznej powierzchni, w których można z ich pomocą stworzyć długi ciąg czyszczący. Do polecanych rozwiązań należą też wycieraczki o konstrukcji pełnej czy z wypustkami.

Nowoczesne wycieraczki aluminiowe

Wycieraczki aluminiowe to rozwiązanie idealne dla wielu budynków, w tym również tych o bardzo nowoczesnej architekturze. Nie tylko odznaczają się one wysoką odpornością na ścieranie czy wgniatanie, ale też bardzo długą żywotnością. Nie bez znaczenia pozostaje ich optymalna funkcjonalność, wynikająca z możliwości użycia wkładów czyszczących różnego typu w ramach pojedynczego modelu. Nowoczesne wycieraczki aluminiowe na wymiar sprzedaje ich renomowany producent o dużym doświadczeniu, czyli Polentex. Do zalet takich konstrukcji należy ich uniwersalny i estetyczny wygląd, który bardzo dobre pasuje do obiektów zróżnicowanych pod względem architektonicznym. Systemowe wycieraczki aluminiowe są zarazem proste w montażu, a ich eksploatacja nie wiąże się z koniecznością wieloetapowej i częstej konserwacji. Do czyszczenia takich elementów z powodzeniem można wykorzystać różne środki i preparaty chemiczne.

Ekonomiczne wycieraczki tekstylne

Do bardzo ekonomicznych i praktycznych rozwiązań należą bez wątpienia wycieraczki tekstylne, często spotykane w obiektach użyteczności publicznej. Z powodzeniem można je wykorzystać w holu, bądź też przedsionku. Wycieraczki tekstylne bardzo dobrze sprawdzają się też w budynkach przemysłowych, np. jako element wyposażenia strefy wyjściowej. Ich konstrukcja pozwala na efektywne zatrzymywanie błota, pyłu, piachu i innych zanieczyszczeń stałych, a nawet wody i śniegu. Wycieraczki takie opierają się na nowocześnie zaprojektowanych układach tekstylnych, w których dobrano odpowiednie składniki runa oraz zastosowano specjalne sploty. Taka budowa gwarantuje stylowy wygląd architektury obiektu, a zarazem zwiększa żywotność podłóg oraz zmniejsza wydatki na systematyczne czyszczenie stref wewnętrznych budynku.